Geç Boşalma Neden Olur?

Erkeğin cinsel birleşim esnasında çok geç boşalması ya da hiç boşalamaması durumuna “ketlenmiş boşalma” ya da “geç boşalma” isimleri verilmektedir. Erkeklerde görülen cinsel fonksiyon bozuklukları içerisinde en az görüleni geç boşalma problemidir. Eğer hiç bir ilişkiden sonra boşalma meydana gelmiyorsa, bu problemin sebebi bedensel bir sorun olabilmektedir. Bu gibi problemlerde üroloji uzmanına danışılması gerekmektedir.

Problem genelde partner ile yaşanılan ilişki esnasında görülse de genç insanların mastürbasyon yaptıklarında da olabilir. Ergenlik dönemine giren ya da yeni yeni girecek olan gençler mastürbasyon esnasında boşalmak için çok uzun süre çabalayarak veya gece uyku sırasında boşalırlar ya da hiç boşalamazlar.

Erkekte Boşalma Nasıl Olur?

Boşalma iki evrede meydana gelmektedir. Bunlar birikme ve atılma olarak isimlendirilir. Penisin kök kısmında meni biriktiğinde orgazm vaktinin geldiği anlaşılır ve bu evre birikme olarak adlandırılır. Atılma ise penisin kökünde bulunan bulber ismi verilen kaslar kasılarak orgazmın ortaya çıkmasında rol oynayan evredir. Bilinçli ya da bilinç altı düşünceler atılmaya engel olabilir ve böylece boşalma gecikir ya da hiç olmaz.

Bu probleme yol açan fiziksel nedenler şeker hastalığı, sinir hasarı, prostat hastalığı, idrar yolu daralması, boşalma zorlukları olabilmektedir. Bu gibi durumlardan kaynaklanıyorsa elbette tedavi olmak gerekmektedir.

Geç Boşalma Sorunu İçin Hangi Doktora, Bölüme Gidilir?

Bu sorunla karşılaşan insanlar muhakkak üroloji uzmanına başvurmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir